Czytasz dzięki

Margiełow ma nadzieję, że Polska będzie prowadziła samodzielną politykę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-09-2005, 20:47

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Michaił Margiełow wyraził nadzieję, że Polska pod rządami PiS oraz PO będzie prowadziła - jak to ujął - samodzielną i wyważoną politykę.

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Michaił Margiełow wyraził nadzieję, że Polska pod rządami PiS oraz PO będzie prowadziła - jak to ujął - samodzielną i wyważoną politykę.

Margiełow powiedział w poniedziałek agencji Interfax, że "Moskwa oczekuje od nowych władz (w Polsce) przede wszystkim niezależności". "Dla nas ważne jest, aby Polska nie była pionkiem w rękach Rosji, USA lub kilku krajów Unii Europejskiej, by nie stała się zakładniczką okoliczności, lecz prowadziła samodzielną, wyważoną politykę" - oświadczył rosyjski senator.

Margiełow zauważył również, że "nie warto traktować jako instrukcji do działania antyrosyjskiej retoryki, która w toku wyścigu wyborczego rozlegała się z ust faworytów wyborów".

"Pierwszą oznaką prawdziwej mądrości politycznej zawsze jest umiejętność zrezygnowania zawczasu z tego, co nieosiągalne. Mam nadzieję, że siły, które przejmą władzę w wyniku minionych wyborów parlamentarnych i zbliżających się wyborów prezydenckich, doskonale rozumieją tę prawdę. Jest faktem, że Warszawa nie obejdzie się bez Niemiec i Rosji. Wszyscy mają tego świadomość" - powiedział przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji.

Jerzy Malczyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane