Maria Szarapowa zainwestowała w platformę do obrotu akcjami i kryptowalutami

ARŻ, CNBC
opublikowano: 06-12-2021, 16:33

Była gwiazda tenisa Maria Szarapowa ogłosiła w poniedziałek, że objęła udziały w platformie Public.com, która specjalizuje się w obrocie akcjami i kryptowalutami.

Maria Szarapowa
Maria Szarapowa
Piotr Guzik / Forum

Jedna z najbardziej utytułowanych tenisistek świata, która w 2020 roku zdecydowała się zakończyć sportową karierę, nie ujawniła, ile zainwestowała w to przedsięwzięcie i jak duży pakiet akcji objęła.

Platforma Public.com została założona we wrześniu 2019 roku. Za jej pośrednictwem można budować portfele inwestycyjne, w których skład wchodzą m.in. akcje i kryptowaluty. Aktualnie ma ok. 1 mln użytkowników, a 90 proc. z nich to osoby, które stawiają pierwsze kroki w inwestowaniu. Wcześniej udziały w spółce nabyli m.in. aktor Will Smith i legenda skateboardingu Tony Hawk.

“Doceniam to, że Public.com jest bardzo przyjazny dla użytkownika i daje szansę na pozyskanie wiedzy, która sprawi, że inwestowanie staje się mniej stresujące“ - skomentowała Maria Szarapowa. ”Jednym z najważniejszych powodów mojej inwestycji jest fakt, że 40 proc. użytkowników platformy stanowią kobiety, co w tej branży jest prawie niespotykane“ - dodała.

Rosyjska gwiazda tenisa zadeklarowała, że będzie bezpośrednio angażować się w działalność Public.com m.in. poprzez organizację wydarzeń i sesji mentoringowych ze swoim udziałem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane