Marihuana na Nasdaqu

Mateusz Wojtala
opublikowano: 19-07-2018, 12:23

Kanadyjska spółka Tilray jest pierwszym producentem konopi indyjskich, który wchodząc na Nasdaq sprzedał akcje w IPO. Wartość oferty wyniosła 153 mln USD.

Tilray nie tylko uprawia, ale też odpowiada za przetwórstwo i dystrybucję. Eksportuje medyczną marihuanę do 12 krajów m. in. do Niemiec czy Czech. W czwartek zadebiutuje na Nasdaqu po sprzedaży 9 mln akcji nowej emisji.

Nie będzie to jedyna spółka z tej branży notowana na Nasdaq, ale pierwsza, która zbierała tam kapitał.

Tilray od dwóch lat notuje stratę netto na poziomie 7,8 mln dolarów, przy przychodach przekraczających 20 mln w 2017 r. wobec 12,6 mln rok wcześniej.  W tym okresie wolumenowo sprzedaż wzrosła o 36 proc. do poziomu 3 ton. Spółka chce skorzystać ze zmieniającego się na całym świecie otoczenia regulacyjnego i  rozwijać się na skalę globalną. Jak podaje w prospekcie emisyjnym, medyczna marihuana jest już legalna w 28 państwach, a w samej Kanadzie branża ta kwietnie od lat. W październiku stała się ona pierwszym uprzemysłowionym krajem, który w pełni zalegalizował jej użycie do celów rekreacyjnych. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Wojtala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Marihuana na Nasdaqu