Marihuana zyskała status koszernej w NY

AD
opublikowano: 25-02-2015, 00:00

Żydowska agencja zatwierdzająca koszerność produktów w USA wydała certyfikat koszerności dla marihuany.

Początkowo koszerna wersja używki będzie sprzedawana tylko w Nowym Jorku. „The Jewish Daily Forward”, dziennik amerykańskich żydów, cytuje wypowiedź rabbiego Moshe Elefanta, prezesa Unii Ortodoksyjnej, który przyznaje, że agencja wydająca certyfikaty koszerności prowadzi rozmowy z producentami marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych.

Medyczne palenie marihuany jest zalegalizowane w połowie stanów USA. Żydowski dziennik podkreśla jednak, że ciągle większość rabinów nie dopuszcza pozamedycznego używania tego zioła wśród wyznawców judaizmu.

„Sprawa rekreacyjnego używania marihuany uwydatnia podział na postępową i ortodoksyjną część wspólnoty żydowskiej w naszym kraju” — napisał Paul Berger.

Przytoczył opinię Eana Seeba, właściciela jednego z najstarszych sklepów z marihuaną w Denver i praktykującego żyda, który porównuje dzisiejsze opory wobec marihuany do tych, jakie wspólnota żydowska miała względem alkoholu w czasach prohibicji.

„Zdaniem postępowych żydów, legalizacja marihuany to dziś sprawa sprawiedliwości społecznej. Za jej nielegalne posiadanie ciągle są ścigani głównie Afroamerykanie i Latynosi, choć rzecz w równym stopniu dotyczy również białych — napisał Paul Berger.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu