Mariusz Patrowicz poruszył kursami

KSA
opublikowano: 05-02-2009, 00:00

Inwestor pojawił się w akcjonariacie Izolacji Jarocin, a inna jego spółka — Atlantis — poinformowała o potencjalnym kontrakcie. Kursy obu firm wystrzeliły.

Inwestor pojawił się w akcjonariacie Izolacji Jarocin, a inna jego spółka — Atlantis — poinformowała o potencjalnym kontrakcie. Kursy obu firm wystrzeliły.

W czołówce wzrostów na GPW znalazły się wczoraj dwie niewielkie spółki: Atlantis i Izolacja – Jarocin. O ile pierwsza z nich często bywała liderem wzrostów, o tyle kurs drugiej zachowywał się raczej spokojnie. Do wczoraj, gdy w trakcie sesji pojawił się komunikat o zaangażowaniu w akcje spółki Mariusza Patrowicza, głównego akcjonariusza m.in. Atlantisu oraz Fonu.

Mariusz Patrowicz wraz z podmiotami zależnymi przekroczył 5-procentowy próg w kapitale producenta materiałów izolacyjnych.

— Rozmawiam o odkupieniu akcji z panem Ignatowiczem [kontroluje 30 proc. kapitału — red.] — mówi Mariusz Patrowicz.

Czemu zainteresował się tą spółką?

— Bo jej wycena jest stosunkowo niska. Poza tym spółka ma potencjał, mimo że jej wyniki teraz nie zachwycają. Dwukrotnie wizytowałem zakład, widzę pewne braki, które można uzupełnić. Jestem w kontakcie z zarządem — przekonuje Mariusz Patrowicz.

— Przyglądam się jeszcze kilku innym giełdowym spółkom, których wyceny zrobiły się bardzo atrakcyjne — informuje bez szczegółów Mariusz Patrowicz.

Informacja o jego zaangażowaniu w jarocińską firmę spowodowała, że za jej akcję na zamknięciu sesji płacono 23,9 zł, po 22,4-procentowym wzroście. Natomiast o 42,9 proc., do 1,6 zł skoczył wczoraj kurs innej firmy z portfela Mariusza Patrowicza — Atlantisu. Spółka poinformowała, że konsorcjum Polskie Elektrownie Wiatrowe, do którego należy, podpisało wstępną umowę na dostawę turbin do farm wiatrowych. Ma ich być 130 i mają zasilić park wiatraków o mocy 300 MW.

— To bardzo duży kontrakt. Wartość jednej turbiny to 3,5 mln euro, więc całość opiewałaby na 0,5 mld EUR. Konsorcjum miałoby być pośrednikiem pomiędzy dostawcą turbin a firmą, która zbuduje w Polsce farmę wiatrową. Na razie nie mogę ujawnić nazw tych podmiotów — mówi Mariusz Patrowicz.

Za pośrednictwo konsorcjum z udziałem Atlantisu miałoby otrzymać prowizję. Jakiej wysokości? Na razie nie wiadomo. Nie ma więc pewności, że giełdowa spółka zarobi cokolwiek na kontrakcie. Ale najwyraźniej giełdowi gracze wierzą, że zarobi.

Wstępną umowę w imieniu konsorcjum (w trybie korespondencyjnym) podpisała kontrolowana przez Mariusza Patrowicza spółka Investment Friends Energy. Zdaniem inwestora, podpisania ostatecznego kontraktu należałoby się spodziewać w ciągu kilku miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane