Marks & Spencer ponownie wychodzi z Francji

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 16-09-2021, 12:53

Po raz drugi brytyjska sieć sklepów Mark & Spencer Group wycofuje się z Francji. Swoją decyzję tłumaczy wpływem brexitu, który skutecznie utrudnił jej działalność.

Paul Hackett / Reuters / Forum

M&S do końca br. zamknie 11 sklepów franczyzowych, które prowadzone są przez partnera, firmę SFH. Działać ma z kolei nadal dziewięć punktów handlowych prowadzonych przez koncern Lagardere na francuskich lotniskach i dworcach, choć i w tym wypadku prowadzone są negocjacje odnośnie „zrównoważonego przyszłego modelu biznesowego”.

Brytyjski sprzedawca tłumaczy się negatywnymi skutkami brexitu. Po zmianie przepisów, firma ma problemy z zapełnieniem półek sklepowych m.in. świeżą żywnością.

Poważną przeszkodą w prowadzeniu biznesu stały się długotrwałe i złożone procesy eksportowe – napisała londyńska spółka w oświadczeniu.

Decyzja zapadła po dziesięciu latach jakie minęły od ponownego wejścia M&S na francuski rynek. Po sfinalizowaniu brexitu, firma musiała zamknąć m.in. prestiżową placówkę na paryskich Champs Elysee oraz wiele dużych sklepów działających niezależnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane