Marks & Spencer zamyka sklepy w Polsce

opublikowano: 08-11-2016, 08:20

Marks & Spencer rozpoczyna konsultacje z pracownikami dotyczące zamiaru zamknięcia swoich 11 sklepów w Polsce.

- W ramach szerszego przeglądu międzynarodowej działalności Grupy przeprowadziliśmy szczegółowy przegląd możliwości na polskim rynku oraz naszych wyników w ostatnich pięciu latach. Wykazał on, że nasza działalność w Polsce jest nie do utrzymania - powiedział Jonathan Glenister, Dyrektor Regionalny na Europę, Chiny i Indie w Marks & Spencer.

Zobacz więcej

Grzegorz Kawecki

Wyjaśnił, że decyzja zapadła po przeprowadzeniu kompleksowego przeglądu 466 zagranicznych sklepów.  

- Zdajemy sobie sprawę z wpływu proponowanych w Polsce zmian na naszych pracowników i będziemy chcieli uzyskać ich opinie na temat naszej propozycji - powiedział Glenister.

Zamknięcie sklepów Marks & Spencer w Polsce jest częścią restrukturyzacji spółki na całym świecie. W macierzystej Wielkiej Brytanii zamknie 30 sklepów, a poza jej granicami 53, w tym wszystkie w Chinach, Belgii, Estonii, Węgrzech, Litwie, Holandii, Polsce, Rumunii i Słowacji. Zamknięta zostanie także połowa sklepów, które Marks & Spencer ma we Francji.

O historii Michała Marksa, wspólnika Spencera przeczytasz TUTAJ >>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu