Mars zwalnia w W.Brytanii i przenosi część produkcji do Polski

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-03-2005, 18:15

Brytyjska grupa Masterfoods - właściciel firmy cukrowniczej Mars - ogłosiła w czwartek szczegóły planu restrukturyzacji, zakładającego zwolnienie 1 tys. pracowników i przeniesienie części produkcji do innych krajów, w tym do Polski.    500 osób zostanie zwolnionych w W. Brytanii, przede wszystkim  w dwóch głównych zakładach produkcyjnych i biurach w Slough w płd. Anglii.

 Brytyjska grupa Masterfoods - właściciel firmy cukrowniczej Mars - ogłosiła w czwartek szczegóły planu restrukturyzacji, zakładającego zwolnienie 1 tys. pracowników i przeniesienie części produkcji do innych krajów, w tym do Polski.    500 osób zostanie zwolnionych w W. Brytanii, przede wszystkim  w dwóch głównych zakładach produkcyjnych i biurach w Slough w płd. Anglii. 200 dalszych zwolnień rozłoży się na zakłady w innych regionach Anglii: Leicestershire, Peterborough, Kings Lynn. 300 pracowników zostanie zwolnionych w Niemczech i Francji.    Batoniki "Mars" będą nadal produkowane w Slough, ale inne marki towarowe zostaną przeniesione za granicę. Słodycze "Starburst" będą produkowane w Polsce, a "Twix" i inne herbatniki w Holandii i Niemczech.    "Sensem zmian jest rozwój firmy i jej konkurencyjność. Musimy się odchudzić i nie wolno nam się rozpraszać. Będziemy naśladować zaangażowanie i dynamizm małych firm zachowując korzyści działania na międzynarodową skalę" - powiedział prezes europejskiego oddziału Masterfoods Pierre Laubies, przedstawiając szczegóły planu.    Plany zwolnień i przeniesienia produkcji skrytykowały związki zawodowe.    Zysk Masterfoods za ostatni rok obrachunkowy wyniósł 140 mln funtów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane