Marsz euro w górę zatrzymał się przy 4,21 zł

Marcin Ciechoński
18-08-2009, 00:00

Złoty wczoraj gwałtownie osłabł. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN zbliżyły się do najwyższych wartości z ubiegłego tygodnia, czyli 2,99 i 4,21. Opory te zatrzymały jednak dalszy wzrost kursów walut, co jest dobrym znakiem. Oznacza to bowiem utrzymanie kursów w zakresie konsolidacji, którą obserwujemy już od początku miesiąca.

Przy dużych spadkach na giełdach oraz przełamaniu przez parę EUR/USD 1,41 wydawało się, że inwestorzy mogą nerwowo zamykać swoje pozycje. Atmosfera z powodu pogorszenia nastrojów na giełdach pozostaje napięta. Jeśli spadki będą kontynuowane na najbliższych sesjach, to w tym tygodniu wartość złotego może spaść nawet do 4,35 za euro i 3,10 za dolara. Na sesji dzisiejszej największe znacze-nie będzie miał odczyt indeksu instytutu ZEW z Niemiec oraz dane z rynku nieruchomości w USA.

Marcin Ciechoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Ciechoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Marsz euro w górę zatrzymał się przy 4,21 zł