Marszałek ripostuje

EG
opublikowano: 26-08-2011, 00:00

Nie lobby, ale wątpliwości — tak Kancelaria Sejmu tłumaczy mrożenie ustawy o ochronie praw nabywców mieszkań.

Nie lobby, ale wątpliwości — tak Kancelaria Sejmu tłumaczy mrożenie ustawy o ochronie praw nabywców mieszkań.

Marszałek Sejmu zablokował ustawę o ochronie praw nabywców mieszkań — zaalarmowała "Gazeta Wyborcza". Jednak biuro prasowe Grzegorza Schetyny odbija piłeczkę. Służby prawne Kancelarii Sejmu i resortu sprawiedliwości mają poważne zastrzeżenia do konstytucyjności niektórych przepisów projektu. Jednym z najważniejszych jest rozwiązanie zakładające wydzielenie części majątku upadłego dewelopera i przyznanie jego klientom prawa decydowania o przeznaczeniu tego majątku z wyłączeniem pozostałych wierzycieli.

— To było rozpatrywane na komisji i przedstawiciele ministerstwa nie zgłaszali propozycji wykreślenia tego artykułu — mówi posłanka Aldona Młyńczak, autorka projektu.

Kancelaria Sejmu wskazuje też na wątpliwości Ministerstwa Finansów, Narodowego Banku Polskiego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jednak, jak mówi autorka projektu, te uwagi zostały już uwzględnione przed przesłaniem ustawy do trzeciego czytania.

Marszałek zwrócił się do komisji o ustosunkowanie się do nieuwzględnionych wniosków i uwag. Jeśli taki punkt nie znajdzie się w porządku obrad posiedzenia Sejmu w przyszłym tygodniu, to przepadnie w tej kadencji. Przeciwko ustawie w takim kształcie opowiada się Polski Związek Firm Deweloperskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy