Marszałek Sejmu jest za czerwcowym termiem wyborów parlamentarnych

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 02-03-2005, 08:11

Włodzimierz Cimoszewicz powiedział że izba powinna przegłosować samorozwiązanie. Marszałek potwierdził, że takie głosowanie odbędzie się 5 maja.

Włodzimierz Cimoszewicz powiedział że izba powinna przegłosować samorozwiązanie. Marszałek potwierdził, że takie głosowanie odbędzie się 5 maja.

Gość Polskiego Radia uważa, że wybory w drugiej połowie czerwca to termin optymalny. Argumentował, że umożliwi to nowemu rządowi przygotowanie budżetu na przyszły rok. Marszałek uważa, że SLD trapi poważna choroba.

Włodzimierz Cimoszewicz, jeden z liderów Sojuszu, boleje nad tym, że partia nie wyciągnęła z tego żadnych wniosków. W efekcie - jego zdaniem - SLD jest formacją schyłkową.

Marszałek wyznał, że teraz nie potrafiłby już namawiać ludzi, by głosowali na SLD. Włodzimierz Cimoszewicz przyznał, że odnosi się z sympatią do nowej Partii Demokratycznej. Uchylił się jednak od wyjawienia, czy zamierza do niej wstąpić.

Nowe ugrupowanie powołali do życia szef Unii Wolności Władysław Frasyniuk, wicepremier Jerzy Hausner i dawny pierwszy niekomunistyczny premier Tadeusz Mazowiecki. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane