Marszałkowie Wielkopolski, Dolnośląskiego i Łódzkiego chcą szybkiej kolei

Polska Agencja Prasowa SA
17-07-2006, 16:15

Marszałkowie województw wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego oraz prezydenci stolic tych województw chcą budowy lotniska między Warszawą i Łodzią, budowy szybkiej kolei oraz trzech dróg ekspresowych.

Marszałkowie województw wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego oraz prezydenci stolic tych województw chcą budowy lotniska między Warszawą i Łodzią, budowy szybkiej kolei oraz trzech dróg ekspresowych.

Drogi ekspresowe miałyby łączyć Wrocław z Warszawą (S-8), Poznań z Wrocławiem (S-5) i Koszalin z Katowicami (S-11). Szybka kolej miałaby zaś łączyć Łódź z Wrocławiem przez Poznań.

Jak poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, samorządowcy podpisali wspólne stanowisko w tej sprawie. Chcą, żeby jak najszybciej rozpoczęła się dyskusja na temat rozpoczęcia tych inwestycji i określenia metod ich finansowania.

"O tych inwestycjach mówiło się, ale teraz dyskusja ucichła. Obawiamy się, że te pomysły zostaną pozostawione same sobie, że nie będą traktowane jako inwestycje priorytetowe i że lobby innych województw zdominuje swoimi pomysłami nasze potrzeby" - mówił marszałek Woźniak.

Dodał, że budowa lotniska między Łodzią i Warszawa ułatwiłaby komunikację lotniczą całej Polski z zagranicą i wpłynęłaby na rozwój turystyki. Według Woźniaka, do położonego w centrum Polski lotniska łatwiej byłoby dojechać niż na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Zdaniem marszałka Wielkopolski, trzy nowe drogi ekspresowe połączyłyby leżące obok siebie miasta wojewódzkie oraz małe i średnie miejscowości ze stolicami swoich województw. "W jednym i w drugim przypadku wpłynęłoby to na rozwój gospodarki" - dodał marszałek Woźniak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Marszałkowie Wielkopolski, Dolnośląskiego i Łódzkiego chcą szybkiej kolei