Martens: SLD może złożyć wniosek o samorozwiązanie Sejmu

Internet Securities
02-03-2005, 14:27

Krzysztof Martens, jeden z liderów Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) zapowiedział, że złoży na środowym zarządzie partii propozycję złożenia wniosku przez SLD o samorozwiązanie Sejmu, podała Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) w środę.

Krzysztof Martens, jeden z liderów Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) zapowiedział, że złoży na środowym zarządzie partii propozycję złożenia wniosku przez SLD o samorozwiązanie Sejmu, podała Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) w środę.

Pytany, co będzie jeżeli Sojusz nie zajmie jasnego stanowiska w tej sprawie, Martens odpowiedział, że będzie to świadczyć o tym, iż partia poddaje się nie swoim scenariuszom, podała IAR. „Będzie to oznaczało, że SLD kończy się jako partia” - dodał Martens.

W wywiadzie dla tygodnika „Polityka” premier Marek Belka wyraził przekonanie, że utworzenie nowej partii centrowej - Partii Demokratycznej - spowoduje przyspieszenie kalendarza politycznego i wybory odbędą się w czerwcu, a nie tak jak planował SLD we wrześniu tego roku.

W wywiadzie dla publicznego radia, marszałek Sejmu, Włodzimierz Cimoszewicz, opowiedział się za wyborami w czerwcu i potwierdził, że głosowanie nad samorozwiązaniem Sejmu odbędzie się zapewne 5 maja.

Z kolei przewodniczący SLD, Józef Oleksy powiedział w wywiadzie dla radiowej „Trójki”, że nie wyobraża sobie łączenia przez Marka Belkę funkcji premiera z jednoczesną aktywnością w partii pozaparlamentarnej. „Myślę, że Marek Belka po prostu ogłosi, że jest mu po drodze z tamtą partią, że widzi się w niej i że do niej pójdzie, kiedy zakończy funkcję premierowską” – powiedział Oleksy.

Tymczasem Sejm w środę rano zdecydował o zajęciu się projektem uchwały wzywającej premiera Marka Belkę do rezygnacji. Projekt uchwały zgłosiła Liga Polskich Rodzin (LPR). Za wprowadzeniem tego projektu do porządku obrad Sejmu głosowało 207 posłów, przeciw było 203, a sześciu wstrzymało się. Debata w tej sprawie rozpocznie się w czwartek o godzinie 9:00.   qk/bas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Martens: SLD może złożyć wniosek o samorozwiązanie Sejmu