Martis zareklamuje się na GPW

SG
opublikowano: 21-12-2007, 00:00

Pierwsza agencja reklamowa zamelduje się na głównym parkiecie GPW w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Pierwsza agencja reklamowa zamelduje się na głównym parkiecie GPW w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Branża reklamowa nie szturmowała dotychczas giełdy. Pierwszymi jaskółkami były agencje reklamy internetowej Adv.pl (już na New Connect) i K2Internet (prospekt od dłuższego czasu w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Kwestią czasu były kolejne zapowiedzi i już wiadomo, że warszawska agencja reklamowa Martis złożyła w końcu listopada dokument do KNF. Spółka stara się o kilkanaście milionów złotych na przejęcia oraz osobowości ze swojej branży.

Martis jest agencją full service, zajmującą się kompleksową obsługą reklamową. W ubiegłym roku miała około 11 mln zł przychodów i zarobiła 0,35 mln zł netto.

— Mamy mocną pozycję w budowaniu kampanii wizerunkowych (tzw. ATL) i tworzeniu systemów identyfikacji zewnętrznej. Dzięki giełdzie chcemy rozszerzyć nasze możliwości o wzmocnienie działań bezpośrednich, np. eventowych (tzw. BTL). Interesujemy się także nowatorskimi rozwiązaniami reklamowymi (ambient) i internetem. Będziemy przejmować firmy i ściągać do siebie znane osoby z branży, co ma budować wartość Martisu — zapowiada Arkadiusz Artemjew, prezes i większościowy udziałowiec firmy.

Martis ma ponadto udziały w Martis Consulting (10 proc.), znanej agencji zajmującej się PR finansowym (m.in. obsługą debiutantów giełdowych) i 22 proc. w Zjednoczeniu Artystów i Rzemieślników (ZAiR), produkującym filmy („Zmruż oczy” i „Sztuczki”).

— Jednym z celów emisji będzie wsparcie ZAiR, które oprócz filmów fabularnych może realizować również projekty reklamowe — dodaje prezes Martis

Oferującym jest DM Amerbrokers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Martis zareklamuje się na GPW