Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 16-02-2007, 00:00

Maruderzy

Agora

-4,6%

Za jedną akcję spółki kierowanej przez Wandę Rapaczyńską inwestorzy płacą 37,37 zł, czyli tyle co 2 stycznia. W tym czasie walory wydawcy „GW” warte były 42,75 zł, ale przed podaniem wyników z IV kwartału nie udało się uniknąć sporej korekty.

Polimex-Mostostal

-2,9%

W ostatnich dwóch dniach akcje budowlanego koncernu nie cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. W czwartek obroty wyniosły zaledwie 3,4 mln zł. Tylko Kęty, które za miesiąc opuszczą WIG20, były gorsze pod tym względem.

lokomotywy

GTC

+1,7%

Potwierdzają się nasze przypuszczenia, że akcjonariusze GTC nie zamierzają tolerować korekt dłuższych niż kilka dni. Do czasu publikacji wyników z IV kwartału, które powinny być bardzo dobre, zostało 9 sesji. Do zdobycia jest szczyt 52,5 zł.

PKN Orlen

+0,4%

Akcjonariusze odrabiali straty z poprzedniej sesji, kiedy pomylili się w ocenie stanu zapasów ropy w USA, które spadły, zamiast wzrosnąć. A zatem obniżka ceny surowca była nieuzasadniona. Podobnie jak kursu płockiej rafinerii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane