Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 23-02-2007, 00:00

Maruderzy

BZ WBK

-2%

W IV kwartale skonsolidowany zysk netto banku wyniósł 164,8 mln zł, zdaniem analityków jest nieco gorszy niż oczekiwano. To wina wyższych kosztów. Na dokładkę analitycy nie ukrywają rozczarowania niską dywidendą. Bank planuje przeznaczyć na nią 437,7 mln zł.

Stalexport

-1,7%

Czyżby inwestorzy przystąpili do realizacji zysków? Wcześniej akcje Stalexportu silnie rosły, w dużej mierze dzięki zatwierdzeniu nowej emisji. Do tego pojawiły się sugestie, że inwestor strategiczny, włoska spółka Autostrade, ogłosi wezwanie na akcje polskiej firmy.

lokomotywy

KGHM

+7,7%

Akcje kombinatu kierowanego przez Krzysztofa Skórę rosły w ślad za silnie drożejącą miedzią. Wczoraj ceny metalu poszybowały ostro w górę (4 proc.), przekraczając 6 tys. USD za tonę. Zwyżka surowca jest odpowiedzią na wzrosty niklu, ołowiu i cyny.

Agora

+5,6%

Kurs spółki nabrał wiatru w żagle po przedstawieniu jej planów na przyszłość. Agora chce powrócić do wzrostu przychodów i zysku netto. Coraz istotniejsze mają być wpływy z sieci. W 2006 r. wpływy Agory z internetu wyniosły około 15 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu