Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 14-03-2007, 00:00

MARUDERZY

BPH

-3,2%

Sprzedażą akcji banku inwestorzy wyprzedzili dzisiejsze usunięcie BPH z indeksu spółek Europy Środkowej, utworzonego przez giełdę w Wiedniu. Za jedną akcję płaci się 990 zł, czyli 17 proc. mniej niż w szczycie hossy 1 lutego, gdy walor wart był 1088 zł.

PKN Orlen

-2,8%

Kurs płockiej rafinerii spadał trzecią kolejną sesję. Na nic się zdała umiarkowanie rosnąca cena ropy naftowej. Akcjonariusze realizują zyski z ubiegłego tygodnia przed zaplanowanym na czwartek posiedzeniem rady nadzorczej, która może dokonać zmian w zarządzie.

lokomotywy

Prokom

+2,6%

Inwestorzy coraz śmielej podchodzą do kupna akcji informatycznej spółki. Gwałtowne tąpnięcie notowań od 27 lutego do 8 marca było dobrą okazją do uzupełnienia portfeli o akcje spółki kierowanej przez Ryszarda Krauzego.

PGNiG

+1,8%

Naruszone w ostatni piątek wsparcie 3,80 zł jest w tym tygodniu bronione. Może się okazać dobrą odskocznią do wzrostu kursu w kolejnych dniach. Pod warunkiem że na światowych giełdach koniunktura się załamie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu