Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

MARUDERZY

PKN Orlen

–0,3%

Sektor paliwowy reprezentowany na giełdzie przez trzy spółki ucierpiał z powodu podwyższenia stóp procentowych w Chinach. Ma to na celu schłodzenie galopującej gospodarki Państwa Środka, ale może się odbić na dalszym spadku notowań ropy.

MOL

–1,4%

Kurs węgierskiej petrochemii od dwóch miesięcy niewiele się zmienia na warszawskiej giełdzie. Porusza się w zakresie 305-325 zł, czemu towarzyszy malejąca aktywność inwestorów. Gdyby nie dwie umówione transakcje w poniedziałek, obrót byłby znikomy.

lokomotywy

GTC

+3,9%

Najgorsza stopa zwrotu w WIG20 w ubiegłym tygodniu zmobilizowała akcjonariuszy dewelopera zarządzanego przez Piotra Kroenke. Kurs zaczął odrabiać straty. Początek nowego tygodnia przyniósł im największy zarobek w elitarnym gronie blue chipów.

BZ WBK

+3,6%

Dla akcjonariuszy wielkopolskiego banku poniedziałkowa sesja była szóstą wzrostową z kolei. Za jeden walor tej spółki inwestorzy płacą 254 zł, a więc najwięcej od 22 lutego. Na pobicie czeka szczyt 267,5 zł ustanowiony 31 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu