Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 21-03-2007, 00:00

MARUDERZY

PKN Orlen

–1,5%

Wejście na rynek w czwartek operatora komórek może wywołać korektę wycen dotychczasowej trójki, w tym Polkomtela (operatora Plus GSM). Może to odbić się na kursie PKN Orlen, który jest mniejszościowym udziałowcem Polkomtela.

Prokom

–1,6%

Informatyczna spółka, przeżywająca w ostatnich kilkunastu dniach renesans notowań, dostała we wtorek zadyszki. W chęci realizacji części zysków nie ma jednak nic dziwnego, zważywszy że od 7 do 19 marca kurs wzrósł o 13,5 proc.

lokomotywy

PGNiG

+3,0%

Z dnia na dzień rośnie zainteresowanie akcjami gazowego potentata, którym zarządza Krzysztof Głogowski. Wtorkową sesję notowania spółki zakończyły najwyższym kursem w giełdowej karierze — 4,15 zł. Obroty były bardzo wysokie — 64 mln zł.

BRE Bank

+1,3%

Najdroższe w giełdowej karierze na GPW są również akcje BRE Banku. Kosztują 440,5 zł. Poprzedni rekord został ustanowiony w piątek i był gorszy o 50 groszy. Roczna stopa zwrotu z akcji wynosi już 150 proc. i jest najwyższa wśród spółek z WIG20.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu