Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 22-03-2007, 00:00

Maruderzy

TP

–0,9%

Trend wzrostowy akcji telekomu wyhamował po tym, jak na rynku pojawiło się wiele głosów o konieczności weryfikacji wycen operatorów komórkowych. Tymczasem Orange to najbardziej dochodowy filar grupy.

Prokom

–0,3%

Akcje największej w kraju grupy informatycznej zachowują się w ostatnich dniach gorzej od rynku, bo inwestorzy nie mogą się doczekać pozytyw- nych wieści o rozstrzygnięciach dużych przetargów w sektorze publicznym.

lokomotywy

PKO BP

+4,7%

Umówione transakcje akcjami największego polskiego banku przyciągnęły uwagę inwestorów, którzy ruszyli na zakupy (patrz wykres i s. 23). Obroty wyniosły 220 mln zł. Do maksimum notowań banku (49,50 zł) brakuje już tylko 4,5 proc.

PGNiG

+3,4%

PGNiG ostatnio jest tu częstym gościem, bo trwa dobra passa gazowego monopolisty. Skala wczorajszego wzrostu kursu była dokładnie taka, jak na poprzedniej sesji we wtorek (+3 proc.), dzięki czemu wycena akcji spółki znalazła się na szczycie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu