Maruderzy i lokomotywy

MZ
28-09-2007, 00:00

Polnord

-3,4%

Zgodnie z wczorajszymi prognozami „PB”, czwartek dla akcjonariuszy budowlanej spółki stał pod znakiem korekty. Nie ma w tym jednak nic niepokojącego. Inwestorzy zachowują się racjonalnie — realizują zyski z poprzednich dziewięciu wzrostowych sesji.

PKN Orlen

-3,4%

Czwartkowa sesja wpisała się w realizowany od około miesiąca scenariusz trendu bocznego. Podejmowaniu wiążących decyzji przede wszystkim przez największych inwestorów nie sprzyja niepewność co do planowanej fuzji z Grupą Lotos.

PKO BP

+0,4%

Bank kierowany przez Rafała Juszczaka przewodził odbiciu notowań banków. Na dodatek akcje PKO BP cieszyły się największymi obrotami na giełdzie. Lehman Brothers wydał rekomendację „zgodnie z wagą portfela”.

GTC

+3,4%

Czwartek przerwał słabszą passę z trzech poprzednich dni, podczas których kurs akcji dewelopera zniżkował o 5,2 proc. Korekcie jednak nie towarzyszyły duże obroty, więc odbicie było tylko kwestią czasu. Na poprawienie czeka piątkowy szczyt 50,4 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Maruderzy i lokomotywy