Maruderzy i lokomotywy

AS
opublikowano: 13-11-2007, 00:00

MARUDERZY

Polnord

–5,1%

Notowania gdyńskiego dewelopera wciąż spadają. W ubiegłym tygodniu akcje spółki taniały najbardziej spośród reprezentantów branży na GPW. Po czterech sesjach spadkowych w poniedziałek kurs pogłębił dołek z końca sierpnia. Jest sygnał sprzedaży.

Bank BPH

–4,1%

Zbliżająca się nieuchronnie prawna fuzja z Pekao nie skłania inwestorów do kupna akcji przejmowanego banku. Za jeden walor BPH przysługuje 3,3 akcji Pekao z emisji połączeniowej. Możliwe, że nowe papiery Pekao pojawią się na GPW w listopadzie.

GTC

+1,6%

Wyniki III kwartału premiowały notowania dewelopera. Eli Alroy, szef rady nadzorczej, podsycił apetyty inwestorów. Zapowiedział zwiększenie do 2009 r. portfela nieruchomości komercyjnych do 1 mln mkw. z obecnych 185 tys. mkw.

Lotos

–0,2%

Kurs Lotosu dzielnie się bronił przed spadkiem, ale ostatecznie symbolicznie zniżkował na dzień przed publikacją wyników kwartalnych. Zdaniem analityków paliwowa grupa zarobiła 199 mln zł, wobec 200 mln zł zysku przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu