Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

MARUDERZY tygodnia

Bioton

-3,4%

Inwestorom puściły nerwy, gdy kurs pogłębił dołek 2,06 zł z końca grudnia. W czwartek najmniej za akcję płacono 1,94 zł. Tak tanie walory Biotonu były 12 września 2006 r., czyli gdy rozpoczynała się ostatnia fala hossy na tym papierze.

BRE Bank

-3,8%

Akcje banku spadały nawet 8,7 proc., ale na zamknięciu udało się nieco ograniczyć straty. 18 stycznia walory BRE Banku były najdroższe w historii, kosztowały 417 zł. Od tamtej pory w ciągu pięciu sesji korekta przyniosła 11,3-procentowy spadek.

Lokomotywy tygodnia

Polimex

+1,2%

Walory spółek z szerokiej branży budowlanej są rozchwytywane jak ciepłe bułeczki. Wkrótce jednak akcje spółek budowlanych może czekać korekta, bo zaczęła się prawdziwa zima. Na razie kurs spółki kierowanej przez Konrada Jaskółę bije rekordy.

GTC

+4,6%

Notowania dewelopera kontynuują świetną passę. Kurs ustanowił wczoraj kolejny rekord wszech czasów — 50 zł. W trakcie sesji za walor płacono nawet 1 zł więcej. Od początku roku posiadacze akcji wzbogacili się już o 24,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane