Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
31-01-2007, 00:00

Maruderzy tygodnia

Bioton

-2,4%

Optymizm analityków DM BZ WBK, który prognozują 59-proc. wzrost przychodów Biotonu w IV kwartale (do 77,3 mln zł), nie wsparł wyceny spółki. Od kilku dni inwestorzy walczą o utrzymanie kursu powyżej 2 zł. Na razie skutecznie.

KGHM

-1,9%

Notowania miedziowej spółki od ponad tygodnia nie mogą sobie poradzić z pokonaniem oporu przy 92,5 zł. Przełomu nie widać. Co dalej? O notowaniach spółki i tak zdecyduje wycena miedzi na rynkach światowych.

Lokomotywy tygodnia

PGNiG

+4,0%

Jedną z tych spółek, którym WIG20 zawdzięcza sztuczny wzrost na fixingu, jest gazowy monopolista, zarządzany przez Krzysztofa Głogowskiego. Akcje drożały całą sesję, jednak dopiero w ostatnich sekundach dostały dziwnego przyspieszenia.

BRE Bank

+3,5%

Najmniejszy z reprezentantów banków w WIG20 ma to do siebie, że albo mocno drożeje, albo równie szybko traci na wartości. We wtorek BRE Bank kontynuował odrabianie strat z poprzedniego tygodnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy tygodnia