Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 07-02-2007, 00:00

Maruderzy tygodnia

Bank BPH

-3,6%

Po przekroczeniu w ubiegłym tygodniu bariery 1000 zł za akcję, w inwestorach wydaje się brać górę ochota do realizacji zysków. Jest co konsumować. Zaledwie w ciągu dwóch sesji na przełomie stycznia i lutego, wartość akcji BPH skoczyła prawie o 9 proc.

TP

-2,3%

Niezłomni dotąd akcjonariusze operatora zaczynają obawiać się determinacji UKE do ukarania spółki najwyższą możliwą karą za opłaty związane z dostępem do Internetu. W połowie lutego urząd ma ukarać TP grzywną wysokości 356 mln zł.

lokomotywy tygodnia

Agora

+3,2%

Pierwsze dwa dni należą do spółki kierowanej przez Wandę Rapaczyńską. Kurs wydawcy „Gazety Wyborczej” skoczył do wtorku łącznie o 6,95 proc., odrabiając dużą część strat, jakich doznali akcjonariusze w wyniku korekty trwającej od połowy stycznia.

PKN Orlen

+2,1%

Gdyby nie umówione transakcje potężnymi pakietami akcji PBO BP, to właśnie płocka rafineria mogłaby się pochwalić najwyższą wartością obrotów (178 mln zł). Rynek odetchnął po informacji, że skarb państwa nie zwiększy udziału w PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu