Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 19-03-2007, 00:00

MARUDERZY tygodnia

GTC

–3,4%

Najgorszą inwestycją minionego tygodnia były akcje największego giełdowego dewelopera. Inwestorzy mogą jednak spać spokojnie, dopóki nie dojdzie do zamknięcia luki hossy między 45,87 a 47,1 zł z 8 marca. Na razie walory warte są 47,75 zł.

PKN Orlen

–1,2%

Mimo nieco sztucznego wyciągania za uszy kursu płockiego giganta paliwowego podczas sesji środowej i piątkowej, bilans tygodnia jest dla akcjonariuszy niekorzystny. Do inwestycji w akcje rafinerii zniechęcały zmiany kadrowe w zarządzie dokonane w czwartek.

Lokomotywy tygodnia

PGNiG

+5,3%

Inwestorzy posłuchali zaleceń Unicredit CA IB, które podniosło rekomendację z „trzymaj” do „kupuj”, a cenę docelową z 3,75 zł do 4,45 zł. Za jedną akcję gazowej spółki, kierowanej przez Krzysztofa Głogowskiego, na rynku płacono już 3,97 zł.

BRE Bank

+6,0%

Akcje najmniejszego banku w WIG20 rosły w ubiegłym tygodniu najszybciej. W piątek podrożały o 4 proc. wieńcząc sesję ustanowieniem nowego historycznego szczytu 440 zł. Na pobicie poprzedniego rekordu 436 zł trzeba było czekać 14 sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu