Marvipol sprzedał 473 mieszkania od początku roku, w ofercie ma 612 lokali

ISBnews
opublikowano: 07-11-2013, 10:14

Grupa Marvipol sprzedała 71 lokali mieszkalnych i użytkowych w październiku wobec 20 lokali przed rokiem i 65 sprzedanych w rekordowym 2011 r.

Dzięki temu liczba sprzedanych mieszkań od początku roku wzrosła do 473, co jest najlepszym wynikiem w jej dotychczasowej historii, podała spółka. W przyszłym roku oferta mieszkań Grupy zostanie istotnie powiększona, dzięki inwestycji Central Park Ursynów, liczącej 910 lokali, finansowanej m.in. akcjami debiutującymi na warszawskiej giełdzie 8 listopada.

"Rosnąca sprzedaż to zasługa cieszącej się niezmiennie wysokim zainteresowaniem atrakcyjnej oferty mieszkań Grupy (...), coraz większej efektywności działu sprzedaży segmentu deweloperskiego oraz ulegających stopniowej poprawie warunków makroekonomicznych. Motorem wzrostu sprzedaży pozostają inwestycje ze średniej i wyższej półki cenowej, odpowiadające już za 75% tegorocznego wolumenu sprzedaży, przy stabilnych wynikach sprzedaży lokali z segmentu popularnego" - powiedział prezes i główny akcjonariusz Marvipolu Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

Prezes podkreślił też, że nie bez znaczenia są rosnące średnie metraże sprzedawanych mieszkań oraz efektywne ceny transakcyjne, w przeliczeniu na metr kwadratowy. Średni metraż kontraktowanych w 2013 r. mieszkań jest wyższy o ponad 28% niż w rekordowym 2011 r., dwucyfrowy wzrost spółka odnotowuje również na poziomie średnich cen metra kwadratowego mieszkania.

Sprzedaż mieszkań rośnie przy malejącej ofercie mieszkań spółki. Na koniec października w aktywnej sprzedaży znajdowało się 612 mieszkań i lokali użytkowych, podczas gdy na początku roku podaż przekraczała 1 tys. lokali, podano również.

W 2014 r. oferta mieszkań Grupy zostanie istotnie powiększona. W I kwartale 2014 r. zintensyfikowana zostanie sprzedaż 910 lokali z I etapu inwestycji Central Park Ursynów, realizowanej na działce przy ul. Kłobuckiej. Jej realizacja jest współfinansowana ze środków pozyskanych z przeprowadzonej jesienią br. oferty dotychczasowych i nowych akcji, z której pozyskano 35 mln zł brutto. Nowe walory Marvipol trafią do obrotu na giełdzie w piątek, 8 listopada.

"Pozyskane od inwestorów środki pozwolą nam na komfortową, zgodną z biznesplanem, realizację największej w historii Grupy inwestycji mieszkaniowej. Jestem przekonany, że Central Park Ursynów będzie również rekordowym pod względem osiągniętego wyniku projektem. Już teraz inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem klientów odwiedzających biura sprzedaży Grupy, co pozwala założyć, że w 2014 r. projekt ten stanie się naszym bestsellerem" - ocenił wiceprezes Marvipolu Sławomir Horbaczewski, cytowany w komunikacie.

Grupa Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów. Obecnie Grupa Marvipol komercjalizuje 6 inwestycji mieszkaniowych, w ramach których powstaje ponad 2 tys. mieszkań i lokali użytkowych. Grupa Marvipol jest również generalnym importerem lub wyłącznym przedstawicielem na Polskę marek samochodów Land Rover, Jaguar i Aston Martin. Model biznesowy Grupy uzupełnia sieć myjni samochodowych Robo Wash.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu