Marzec przyniesie chwilowe ocieplenie

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 01-03-2010, 06:38

Miesiąc temu analitycy wieścili przecenę WIG20 o około 10 proc. Sprawdziło się. Teraz w ich prognozach nie ma już takiej zgodności.

Optymiści obstawiają w marcu na GPW kilkuprocentowe wzrosty. Pesymiści ostrzegają przed kolejnym, mocnym tąpnięciem.

Na początku lutego eksperci na naszych łamach prognozowali przecenę od kilku do około 10 proc. Ostatecznie WIG20 stracił 6 proc. i luty okazał się najgorszym miesiącem w tym roku. Po raz ostatni, tak mocne tąpnięcie obserwowaliśmy rok temu. Wtedy również indeks blue chipów stracił ponad 10 proc. kończąc najokrutniejszą bessę w dziejach GPW.

Pytanie, co dalej? Zapytaliśmy o to krajowych analityków, w tym eksperta z DM PKO BP Przemysława Smolińskiego. W lutym to właśnie jego prognoza sprawdziła się niemal w 100 proc. (obstawił spadek WIG20 do poziomu 2200 pkt.). Niestety, teraz przedstawiciel bankowego brokera również przewiduje, że marzec będzie stać pod znakiem spadków. W jego scenariuszu na koniec wiosennego miesiąca WIG20 może spaść nawet 10 proc. i znaleźć się poniżej 2000 pkt.

Jaki scenariusz dla marca pisze Mirosław Saj, makler z Biura Maklerskiego DnB Nord, a jaki Roland Paszkiewicz, dyrektor działu analiz CDM Pekao? O tym w poniedziałkowym Pulsie Biznesu.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Marzec przyniesie chwilowe ocieplenie