Marzenia, za które Niemcy są gotowi zapłacić najwięcej

Shoop.de, niemiecki internetowy detalista, opublikował wyniki badania, które pokazuje, za co Niemcy są gotowi zapłacić najwięcej.

Najwięcej, średnio 462,4 tys. EUR, byliby skłonni zapłacić za „swoje zdrowie i zdrowie swojej rodziny”. Na drugim miejscu, z kwotą 254,9 tys. EUR, znalazło się „posiadanie wiernego partnera”, a na trzecim — „możliwość spędzenia jeszcze czasu z bliskimi, którzy już zmarli”, czego wartość oszacowali średnio na 251,8 tys. EUR.

W „pierwszej piątce” znalazły się także „szczęśliwe małżeństwo” — 248,3 tys. EUR, oraz „życie bez stresu i gniewu” — 227,6 tys. EUR. W badaniu ujawniły się ciekawe różnice między ocenami mężczyzn i kobiet.

I tak: mężczyźni są gotowi zapłacić blisko 40 tys. EUR więcej niż kobiety za posiadanie atrakcyjnego małżonka (190 tys. EUR/150 tys. EUR). Kobiety wyceniały natomiast o 13 tys. EUR wyżej wartość komplementu usłyszanego od obcej osoby (93 tys. EUR/80 tys. EUR).

Najniżej wycenianym przez Niemców „marzeniem” okazała się możliwość „pójścia na randkę” z kanclerz Angelą Merkel. Badani byli gotowi zapłacić za to średnio 28,3 tys. EUR. W badaniu przeprowadzonym przez specjalistyczną firmę Promio.net. uczestniczyło 1090 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Marzenia, za które Niemcy są gotowi zapłacić najwięcej