Marzenia, za które Niemcy są gotowi zapłacić najwięcej

opublikowano: 28-11-2016, 22:00

Shoop.de, niemiecki internetowy detalista, opublikował wyniki badania, które pokazuje, za co Niemcy są gotowi zapłacić najwięcej.

Najwięcej, średnio 462,4 tys. EUR, byliby skłonni zapłacić za „swoje zdrowie i zdrowie swojej rodziny”. Na drugim miejscu, z kwotą 254,9 tys. EUR, znalazło się „posiadanie wiernego partnera”, a na trzecim — „możliwość spędzenia jeszcze czasu z bliskimi, którzy już zmarli”, czego wartość oszacowali średnio na 251,8 tys. EUR.

W „pierwszej piątce” znalazły się także „szczęśliwe małżeństwo” — 248,3 tys. EUR, oraz „życie bez stresu i gniewu” — 227,6 tys. EUR. W badaniu ujawniły się ciekawe różnice między ocenami mężczyzn i kobiet.

I tak: mężczyźni są gotowi zapłacić blisko 40 tys. EUR więcej niż kobiety za posiadanie atrakcyjnego małżonka (190 tys. EUR/150 tys. EUR). Kobiety wyceniały natomiast o 13 tys. EUR wyżej wartość komplementu usłyszanego od obcej osoby (93 tys. EUR/80 tys. EUR).

Najniżej wycenianym przez Niemców „marzeniem” okazała się możliwość „pójścia na randkę” z kanclerz Angelą Merkel. Badani byli gotowi zapłacić za to średnio 28,3 tys. EUR. W badaniu przeprowadzonym przez specjalistyczną firmę Promio.net. uczestniczyło 1090 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Marzenia, za które Niemcy są gotowi zapłacić najwięcej