Mashable Inc. może wystawić się na sprzedaż

opublikowano: 16-08-2017, 07:00
aktualizacja: 16-08-2017, 07:01

Mashable Inc., właściciel popularnego internetowego serwisu informacyjnego, rozważa różne opcje strategiczne, w tym wystawienie na sprzedaż całości lub części spółki, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Źródła agencji twierdza, że przejęciem założonego w 2005 roku w Szkocji serwisu mogą być zainteresowani inwestorzy z Europy i USA. Mashable Inc. ujawnił, że wynajął LionTree Advisors do pomocy w poszukiwaniu kapitału, ale zaznaczył, że nie prowadzi rozmów w sprawie sprzedaży.

Mashable Inc. potrzebuje pieniędzy aby rozwijać produkcję wideo, dużo korzystniejszą finansowo jeśli chodzi o wpływy reklamowe. Spółka już produkuje materiały publikowane na Facebooku i innych serwisach, a także współpracuje z Turner Broadcasting. Mashable Inc. informowało, że jego nagrania wideo generują 1,6 mld odsłon miesięcznie, pięciokrotnie więcej niż rok wcześniej.

Szacuje się, że wartość Mashable Inc. to ok. 250 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu