Mastercard rozmawia o wprowadzeniu kart z czytnikami linii papilarnych

opublikowano: 09-07-2018, 20:00

Mastercard testuje biometryczne karty płatnicze. Rozmawia z bankami w Wielkiej Brytanii w sprawie sprawdzenia działania kart z czytnikami linii papilarnych.

Karty ze skanerami linii papilarnych pozwoliłyby zastąpić dotychczasowe sposoby weryfikacji tożsamości płacącego i przyspieszyłyby proces płatności internetowych i bezdotykowych w sklepach.

Zobacz więcej

MasterCard

Reuters/Forum

- Korzystanie z haseł do weryfikacji kogoś jest bardzo przestarzałe, bo konsumenci zapominają je i detaliści mają do czynienia z porzuconymi koszykami z zakupami – powiedział Ajay Bhalla, prezes ryzyka i zabezpieczeń w  Mastercard. - W technologii płatności to coś, do czego się zbliżamy w miarę przechodzenia od gotówki do kart, haseł do linii papilarnych i dalej do innowacyjnych technologii jak sztuczna inteligencja. Jest dużo łatwiej weryfikować tożsamość odciskiem palca lub selfie i dużo bezpieczniej – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu