Masters odpisze 1,53 mln zł tytułem aktualizacji wartości aktywów

opublikowano: 30-01-2007, 17:03

Zarząd Masters zdecydował o utworzeniu rezerwy na trwałą utratę wartości aktywów trwałych na kwotę 1.539 tys. zł. To skutek decyzji o przeniesieniu siedziby spółki do Zamościa.

Zarząd Masters zdecydował o utworzeniu rezerwy na trwałą utratę wartości aktywów trwałych na kwotę 1.539 tys. zł. To skutek decyzji o przeniesieniu siedziby spółki do Zamościa.

Od czerwca 2006 roku Masters podjął działania mające na celu sprzedaż całego majątku znajdującego się w Legnicy . O sprzedaży kolejnych nieruchomości zarząd spółki informował w czerwcu i wrześniu ubiegłego roku. Do końca 2006 roku Masters sprzedał cały majątek w Legnicy za wyjątkiem kotłowni. Zarząd prowadzi działania mające na celu jej sprzedaż. Do 30 stycznia 2007 roku otrzymał dwie oferty zakupu kotłowni wraz z wyposażeniem. Jej wartość księgowa netto wynosiła na koniec 2006 roku 2.139 tys. zł. Odpis został utworzony do poziomu najlepszej z ofert.

- Skutki finansowe utworzenia odpisu będą widoczne w raporcie kwartalnym za IV kwartał 2006 roku, a w szczególności w rachunku zysków i strat w pozycji pozostałe koszty operacyjne. Jednocześnie Zarząd Masters S.A. informuje, że żadna z tych dwóch ofert nie została przyjęta i Zarząd podjął decyzję o dalszym poszukiwaniu nabywców – głosi komunikat spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane