Masz pomysł - załóż start-up z grupą Bonnier

Szwedzki właściciel „Pulsu Biznesu” szuka młodych przedsiębiorców, z którymi przejdzie rewolucję medialną. Sam przechodził już niejedną — w mediach działa ponad 200 lat

Bonnier Accelerator — to nowy pomysł grupy, która działa w 18 krajach. Tym razem kierowany także do Polaków. Konkretnie tych „nieustraszonych i ciekawych świata, którzy potrafią w rzeczywistość zamienić to, co niewyobrażalne”.

— Szukamy osób z zacięciem biznesowym, których pasjonuje poszukiwanie nowych formatów medialnych. Atutem będzie doświadczenie w projektach cyfrowych i start-upach, ale nie jest to nasz wymóg. Dużo ważniejszy jest pomysł — tłumaczy Ulrika Saxon, prezes Bonnier Growth Media i jeden z jurorów w konkursie.

Jaki ma być ten pomysł? Innowacyjny, o globalnym potencjale i związany z mediami. Jednak szwedzka definicja „mediów” jest bardzo szeroka i obejmuje np. producenta aplikacji Toca Boca czy Bingolotto, loterie online. Może dotyczyć także pomysłów, które już funkcjonują, ale potrzebują wsparcia inwestora branżowego. Najważniejsze, by dało się na nich zarabiać. Do 13 maja trwa zbieranie pomysłów.

Najpóźniej w połowie czerwca jury, w którego skład wchodzi m.in. Andreas Ehn, były szef technologii w Spotify, i Jonas Bonnier, prezes całej grupy Bonnier, postawi na pomysły i osoby. Co dalej? Od września zwycięzców czeka intensywny, trzymiesięczny program, w którym otrzymają pełne wsparcie organizatorów. Technologiczne, finansowe, medialne i — co najważniejsze — mentorskie. Po nim projekt powinien być gotowy do biznesowej premiery, a finansowe zaangażowanie w niego Bonniera zależy od umowy z właścicielem idei.

Jak aplikować?

Zgłoszenia wideo w języku angielskim zbieramy na stronie bonnieraccelerator.com. W dwuminutowym klipie możesz zaprezentować swój pomysł lub samego siebie. Dopuszczalne są też zgłoszenia zespołowe. Na stronie konkursu znajdziesz też test, który pomoże ci sprawdzić, czy jesteś talentem na miarę Steve’a Jobsa lub Billa Gatesa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Masz pomysł - załóż start-up z grupą Bonnier