Mat Trade: miasto nie chce płacić

Bogdan Tychowski
22-08-2003, 00:00

Władze Szczecina odwołały się do sądu okręgowego od wyroku sądu polubownego, który uznał, że miasto ma zapłacić firmie Mat Trade, właścicielowi Pogoni, 18 mln zł (wraz z odsetkami 28 mln zł) odszkodowania.

W imieniu miasta skargę na nieprawidłowe działanie sądu polubownego złożył mecenas Marek Mikołajczyk. Miasto złożyło również w sądzie wniosek o wstrzymanie wykonania wyroku.

Od wyroków sądów polubownych nie ma odwołania, chyba że zostanie udowodnione rażące naruszenie prawa. Takie też błędy zostały wypunktowane.

— Sprawa jest już w sądzie okręgowym. Problem jednak w tym, że sąd polubowny nie dostarczył swojego wyroku do zatwierdzenia przez sąd powszechny — twierdzi Marek Mikołajczyk.

Nie wiadomo, kiedy sąd polubowny dopełni formalności, bo nie jest on ograniczony terminem. Tymczasem odsetki od zasądzonej kwoty rosną o 6 tys. zł dziennie.

Sprawą wyroku sądu polubownego oraz historii upadku Pogoni zamierzają zająć się radni na nadzwyczajnej sesji 2 września.

— Chcemy, by całe posiedzenie było poświęcone tym sprawom — mówią radni.

Mat Trade jest głównym udziałowcem Sportowej Spółki Akcyjnej Pogoń. Za inwestowanie w drużynę piłkarską miasto obiecało spółce 18 ha gruntu wokół stadionu. Marian Jurczyk, prezydent miasta, nie podpisał jednak porozumienia z Lesem Gondorem, właścicielem spółki, ponieważ strony nie dogadały się w sprawie finansowania budowy dróg wokół stadionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mat Trade: miasto nie chce płacić