„Matematyka jest wszędzie” i bezpłatnie od 10 maja

  • DI
opublikowano: 25-04-2018, 22:00

Po raz pierwszy książka o matmie nie pokazuje dzieciom wzorów i abstrakcyjnych zadań, pozwala natomiast całym rodzinom aktywnie odkrywać przyjazną matematykę w codziennym życiu.

Jej wyjątkowy charakter docenili internauci w konkursie Złoty Bankier, przyznając statuetkę w kategorii „Bank wrażliwy społecznie” mBankowi za działania mFundacji. Wydana przez nią książka „Matematykajest wszędzie”, autorstwa Mai Kramer, nie jest podręcznikiem ani zbiorem zadań, nie odnosi się do podstawy programowej, nie zawiera wzorów. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze.

— Książka jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat. Jest pomyślana jako pomoc, zbiór inspiracji, może nawet recepta na mądre zacieśnianie więzi z dzieckiem. Ma zachęcić dzieci do odkrywania matematyki w otaczającym nas świecie — mówi Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

Fundacja przekazuje książkę bezpłatnie. Doceniło ją już 5 tys. pracowników banku i ponad 26 tys. klientów. Kolejna edycja akcji „książka za darmo” rusza 10 maja pod adresem www.mjakmatematyka.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu