Materiały budowlane tanieją

Anna Pronińska
opublikowano: 06-11-2009, 00:00

Ceny są nadal w trendzie spadkowym — twierdzi PSB, sieć hurtowni budowlanych.

Ceny są nadal w trendzie spadkowym — twierdzi PSB, sieć hurtowni budowlanych.

Przychody Polskich Składów Budowlanych (PSB), sieci hurtowni zrzeszającej ponad 250 firm, były w październiku tego roku o 3 proc. wyższe niż w tym samym okresie w 2008 r. W porównaniu z poprzednim miesiącem, który był rekordowo dobry, zmalały jednak o 16 proc.

W ubiegłym roku centrala PSB miała 1,21 mld zł przychodów i 9,71 mln zł zysku netto.

Z danych grupy, która śledzi trendy zmian cen materiałów budowlanych, wynika, że w październiku tego roku w porównaniu z wrześniem ceny spadły aż w sześciu grupach towarowych. Wzrosły zaledwie w dwóch, a w trzech innych nie zmieniły się.

Jak podaje PSB, dynamika zmian była niska. Przykładowo w silikatach, gazobetonach i materiałach ściennych ceramicznych wyniosła 1-2 proc., w chemii budowlanej oraz izolacji wodochronnych poniżej 1 proc. Najbardziej staniały izolacje termiczne (o 2,4 proc.). W październiku drożały drewno i materiały drewnopochodne (około 1 proc.). Najmocniej w górę poszły ceny suchej zabudowy wnętrz (o 2,4 proc.), która drożeje kolejny miesiąc z rzędu.

PSB podały też, że w kategorii "inne" spadły ceny m.in. cementu i wapna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Materiały budowlane tanieją