Mather: BP może być zainteresowane aktywami PKN Orlen

opublikowano: 03-09-2019, 14:22

Szef BP w Europie Peter Mather powiedział, że koncern może być zainteresowany aktywami PKN Orlen jeśli zostaną wystawione na sprzedaż w związku z planowaną fuzją z Lotosem, informuje Reuters.

Na początku sierpnia Komisja Europejska informowała, że "obawia się, że połączenie to może ograniczyć konkurencję w zakresie dostaw paliw oraz konkurencję na powiązanych rynkach w Polsce i krajach sąsiednich".

- Jeśli Komisja Europejska zdecyduje, że struktura rynku powinna być trochę bardziej otwarta po fuzji, wówczas oczywiście my i inne spółki bylibyśmy szczęśliwi mogąc rozpocząć dyskusję o aktywach, które potencjalnie byłyby wystawione na sprzedaż – powiedział Reutersowi Mather.  – To mogłoby być cokolwiek z całego łańcucha wartości – dodał.

BP, które ma największą po PKN Orlen sieć stacji benzynowych w Polsce, zgłaszało już wcześniej obiekcje wobec fuzji dwóch największych polskich firm paliwowych. Mather powiedział Reutersowi, że ma nadzieję iż Komisja Europejska rozważy opinię BP przy rozstrzyganiu problemu koncentracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy