Matrix Reloaded bije kolejne rekordy kasowe

Paweł Kubisiak
20-05-2003, 07:53

Nowy film braci Wachowskich "Matrix Reaktywacja" zarobił po pierwszych czterech dniach rozpowszechniania 135,8 miliona dolarów. W analogicznym czasie dotychczasowy rekordzista - "Spider-Man" miał na koncie 125,9 miliona dolarów.

Druga część „Matrixa” pobiła rekord już pierwszego dnia emisji. Wpływy w premierową noc sięgnęły 5 milionów dolarów. Dotychczas najlepszy wynik w tej kategorii należał do "Jurassic Park" z 1993 roku i wynosił 3,1 miliona dolarów.

Jednak sam premierowy weekend był gorszy od "Spider-Mana” z wynikiem 114,8 miliona dolarów. Od piątku do niedzieli "Matrix Reaktywacja" zarobił 93,3 miliona dolarów, co jest drugim osiągnięciem w historii. Trzeci rezultat ma film "Harry Potter i kamień filozoficzny", który uzyskał 90,3 miliona dolarów.

"Matrix Reaktywacja" zadebiutował również w 13 innych krajach, gdzie zarobił w sumie 31,9 miliona dolarów, czego 12 milionów dolarów, we Francji. W Cannes odbyła się światowa premiera filmu, któremu towarzyszyła ogromna kampania medialna. W piątek kultowy thriller science-fiction debiutuje w Polsce.

Pierwsza część "Matriksa" pojawiła się na ekranach w 1999 roku i zarobiła 171,5 miliona dolarów, przy budżecie filmu w wysokości 65 milionów dolarów. Produkcja drugiej części kosztowała 150 milionów.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Matrix Reloaded bije kolejne rekordy kasowe