Max Aicher chce zwiększyć udziały w WR Andrzej nawet do 100 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
27-06-2006, 20:10

MAX AICHER

MAX AICHER

Grupa Max Aicher chce zwiększyć swój udział w Walcowni Rur Andrzej nawet do 100 proc. i deklaruje inwestycje w spółkę w celu zwiększenia jej produkcji do 80 tys. ton - poinformował Krzysztof Bramorski, radca prawny reprezentujący Max Aicher.

Max Aicher deklaruje, że po przejęciu pakietu większościowego zainwestuje w walcownię 10 mln euro. Rocznie chce tam inwestować 3 mln euro po włączeniu walcowni do grupy kapitałowej Max Aicher.

Docelowo Max Aicher chce zwiększyć produkcję Walcowni Rur Andrzej do 80 tys. ton rocznie, co pozwoliłoby uzyskać roczne zyski na poziomie 6-8 mln euro.

O przejęcie kontroli nad Walcownią Rur Andrzej stara się również Roman Karkosik za pośrednictwem giełdowej Alchemii.

Roman Karkosik kontroluje 10 proc. WRA. Towarzystwo Finansowe Silesia ma około 70 proc. udziałów i chce te udziały sprzedać. Do firmy Stalos, należącej do Max Aicher, z kolei należy około 20 proc. kapitału.

Alchemia złożyła już TFI Silesia ofertę odkupienia od Towarzystwa wszystkich jego udziałów za około 10 mln zł. Alchemia zamierza też odkupić od firmy Stalos jej udziały ze 100 proc. premią.

Prezes Alchemii Karina Wściubiak poinformowała w poniedziałek na konferencji prasowej, że Alchemia wybuduje walcownię rur od podstaw albo kupi podmiot za granicą, jeśli nie uda się jej przejąć kontroli nad Walcownią Rur Andrzej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Max Aicher chce zwiększyć udziały w WR Andrzej nawet do 100 proc.