Maxcom ściął prognozy. Na pocieszenie - dywidenda

opublikowano: 18-05-2018, 10:25

Spółka Maxcom obniżyła prognozy wyników na 2018 r. Poprzednie przedstawiono niespełna rok temu w prospekcie emisyjnym.

Spółka zakłada osiągnięcie 12,5 mln zł zysku netto, 156 mln zł przychodów i 15,7 mln zł EBITDA. To znacznie mniej, niż do tej pory zakładano. Według prognoz, zawartych w prospekcie emisyjnym, sporządzonym na potrzeby pierwszej oferty publicznej, przychody miały wynieść 210 mln zł, EBITDA 29 mln zł, a zysk netto 22 mln zł. 

Przyczyn korekty jest bez liku. To - po pierwsze - "nieoczekiwane i niemożliwe do przewidzenia w momencie tworzenia prognozy znaczące spadki zanotowane w IV kwartale roku 2017 i I kwartale roku 2018 na rynku telekomunikacyjnym pod względem liczby sprzedanych telefonów komórkowych i smartfonów".

Drugi powód to dłuższy niż przewidywano czas wdrożenia nowych produktów/linii produktowych w tym smartfona dla seniorów z autorskim oprogramowaniem.

Trzeci - przesuniecie na późniejsze okresy realizacji kontraktów/zamówień od dużych kontrahentów, głównie operatorów telekomunikacyjnych, w tym od nowych klientów.

Czwarty - przesunięcie przez Emitenta na późniejsze okresy niektórych planowanych akwizycji i zakupów pakietów akcji lub udziałów w podmiotach otwierających się na nowe rynki jak i nisze rynkowe.

Zarząd spółki zarekomendował tymczasem wypłatę dywidendy w wysokości 1 zł na akcję. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu