May ma zapowiedzieć gotowość do wyjścia z jednego rynku

opublikowano: 17-01-2017, 07:41

Premier Theresa May poinformuje we wtorek, że Wielka Brytania nie chce utrzymania „częściowego członkostwa” w Unii Europejskiej i zasugeruje gotowość rezygnacji z dostępu jednego europejskiego rynku, donosi BBC.

May ma powiedzieć, że Wielka Brytania chce utrzymać wolny handel z europejskimi krajami w możliwie największym stopniu, ale nie będzie „w połowie w Unii i w połowie poza nią”.

Theresa May
Zobacz więcej

Theresa May Bloomberg

Podczas wtorkowego wystąpienia May ma również zadeklarować, że Wielka Brytania będzie „najlepszym przyjacielem i sąsiadem europejskich partnerów, ale także krajem, który sięga poza europejskie granice”.

- Chcemy kupować wasze dobra, sprzedawać wam nasze, handlować z wami w sposób tak wolny, jak to możliwe i współpracować z wami, aby mieć pewność, że wszyscy jesteśmy bezpieczniejsi, bardziej pewni i bardzie zasobni dzięki kontynuowanej przyjaźni – głosi fragment przygotowanego wystąpienia May, udostępnionego przez Downing Street.

Pogłoski o gotowości rządu Wielkiej Brytanii do "twardego" Brexitu osłabiały w ostatnich dniach brytyjskiego funta. We wtorek jest bliski najniższej wartości wobec dolara od trzech miesięcy.

Negocjacje Wielkiej Brytanii dotyczące warunków wyjścia z Unii Europejskiej rozpoczną się w marcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu