May o współpracy z UE ws. rynku i bezpieczeństwa

PAP
28-07-2016, 18:20

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May, która w czwartek składa wizytę w Bratysławie, powiedziała, że póki W. Brytania nie wyjdzie z Unii Europejskiej będzie aktywnie współpracować ze Wspólnotą nad takimi kwestiami jak rozwijanie wspólnego rynku oraz bezpieczeństwo.

Premier zaznaczyła, że należy znaleźć rozwiązanie kwestii swobody przemieszczania się obywateli Unii Europejskiej, która ma wielkie znaczenie dla brytyjskich wyborców.

May wypowiadała się na konferencji prasowej w Bratysławie po spotkaniu z premierem Słowacji Robertem Fico.

"Musimy kierować się tym, co leży w interesie Wielkiej Brytanii i co będzie dogodne dla UE" - dodała.

May powiedziała też, że należy wypracować taki model współpracy z Europą, który najlepiej odpowiada Zjednoczonemu Królestwu i Unii Europejskiej, jednak powinien on być "inny od istniejących już modeli".

Premier odniosła się zapewne w ten sposób do spekulacji, że Wielka Brytania może mieć po Brexicie takie stosunki z UE, jakie obecnie mają Norwegia czy Szwajcaria.

Negocjacje w sprawie warunków Brexitu będę mogły rozpocząć się wtedy, gdy rząd w Londynie oficjalnie poinformuje pozostałych członków UE o zamiarze wystąpienia ze Wspólnoty, zgodnie z artykułem 50 unijnego traktatu. May powiedziała jednak w czwartek, że artykuł ten "nie zostanie uruchomiony do końca roku".

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / May o współpracy z UE ws. rynku i bezpieczeństwa