Mayland wyda 120 mln zł w Słupsku

Agnieszka Janas
opublikowano: 12-12-2006, 00:00

Deweloperzy coraz śmielej poszukują nowych lokalizacji dla swoich projektów. Właśnie przyszła pora na Słupsk.

Grupa Casino wraz ze swoją spółką deweloperską Mayland Real Estate poinformowały, że mają już prawomocne pozwolenia na budowę Centrum Handlowego Jantar w Słupsku. Inwestycja o powierzchni łącznej 45 tys. mkw. będzie składała się z galerii handlowej oraz powierzchni rozrywkowej. W galerii lokalizację znajdzie 50 butików, hipermarket Real, dwa sklepy wielkopowierzchniowe (market budowlany z artykułami wyposażenia wnętrz oraz RTV AGD). Część rozrywkową zapełni duży kompleks kinowy, centrum fitness, kręgielnia, sala sportowa, nowoczesny plac zabaw dla dzieci oraz siedem restauracji. Powstanie też parking na 1,3 tys. samochodów. Wartość inwestycji jest szacowana na 120 mln zł. Otwarcie Jantara zaplanowano na przełom 2007 i 2008 r.

Centrum handlowe będzie mieściło się przy drodze krajowej z Trójmiasta do Szczecina, w dynamicznie rozwijającej się strefie handlowo-usługowej.

Obiekt pozwoli na stworzenie 500 nowych miejsc pracy oraz 400 podczas jego budowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu