Mazowieckie: ponad 2,6 mln zł na pracownie informatyczne i językowe

  • PAP
opublikowano: 12-08-2019, 12:42

Na programy wsparcia, dotyczące tworzenia i modernizacji pracowni językowych i informatycznych oraz rozbudowy bazy sportowej, władze Mazowsza przeznaczyły w tym roku 15 mln zł. Dofinansowanych zostało w sumie 231 projektów.

W poniedziałek, 12 sierpnia, umowy na dofinansowanie pracowni informatycznych i językowych oraz rozwój bazy sportowej podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci z Warszawy powiatów: grójeckiego, sochaczewskiego, warszawsko-zachodniego, otwockiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, przasnyskiego, siedleckiego, łosickiego, płońskiego, gostynińskiego, legionowskiego, grodziskiego, pruszkowskiego i wołomińskiego.

Marszałek Struzik podkreśla, że Urząd Marszałkowski już po raz kolejny pomaga lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w lokalnych budżetach zabrakło środków. "Dodatkowe fundusze na rozwój mazowieckich gmin to nasza odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dzięki tym programom pomocowym sprawimy, że nasze województwo rozwija się równomiernie".

Z informacji urzędu wynika, że na program Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej przeznaczono 10 mln zł. Samorządy złożyły 208 wniosków, spośród których dofinansowanych zostało 116. Dziś podpisano umowy na łączną kwotę ponad 920 tys. zł.

Największe dofinansowanie otrzymał powiat grójecki na przebudowę boiska sportowego wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce - 95 259 zł. Takie same kwoty otrzymał Skatepark i pumptrack pod Kopą Cywila na warszawskim Ursynowie; miejscowość Glina w powiecie otwockim na modernizację boiska sportowego oraz Krzynowłoga Mała w powiecie przasnyskim i Żeliszew Podkościelny w powiecie siedleckim na ten sam cel.

W ramach Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych samorząd rozdysponował 5 mln zł. Złożono 252 wnioski o modernizację istniejących i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych oraz zakup sprzętu i oprogramowania. Dofinansowanie otrzymało 115 projektów. Kwoty dofinansowania wahały się między 18 200 zł a 49 000 zł.

"To bardzo ważne wsparcie, dzięki któremu dzieci i młodzież będą mogły uczyć się w nowoczesnych przestrzeniach wyposażonych na miarę XXI wieku. Granty nie są duże, ale bez nich bardzo często gminy czy powiaty same nie byłyby w stanie zrealizować tych projektów" - zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy