Czytasz dzięki

Mazowieckie: ruszył nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych

  • PAP
opublikowano: 14-03-2019, 16:47

Wojewoda Mazowiecki ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych. Wnioski można składać do 12 kwietnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz zapowiedział, że w tym roku na budowę, przebudowę czy remonty dróg gminnych i powiatowych przeznaczonych zostanie blisko 500 mln zł. Podkreślił, że Fundusz Dróg Samorządowych to, obok projektu przywracania połączeń autobusowych, jest "ważnym elementem rządowego programu wspierania samorządów w wychodzeniu z wykluczenia komunikacyjnego". "Dziś dobre drogi, to niezbędna rzecz nie tylko dla naszej wygody podróżowania, bezpieczeństwa, ale także dla właściwego rozwoju regionów" - zaznaczył w komunikacie.

Z informacji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że przedstawiciele mazowieckich samorządów wnioski o dofinansowanie mogą składać do 12 kwietnia br. Przedmiotem wniosku może być np. odcinek lub odcinki dróg, będących drogą publiczną (powiatową lub gminną) wraz ze skrzyżowaniami. Dofinansowanie wyniesie od 50 do 80 proc. przewidywanych kosztów realizacji.

Jak czytamy w komunikacie, gminy mogą złożyć dwa wnioski i otrzymać środki z budżetu państwa na dofinansowanie dwóch zadań, natomiast powiaty ziemskie oraz miasta na prawach powiatu mogą złożyć trzy wnioski i otrzymać środki na realizację trzech zadań.

Urząd zaznacza, że wniosek o dofinansowanie może złożyć jedynie ustawowy zarządca drogi; w przypadku dróg powiatowych jest to zarząd powiatu, prezydent miasta lub prezydent miasta na prawach powiatu. W przypadku dróg gminnych – zarządcą jest wójt, burmistrz, prezydent miasta, prezydent miasta na prawach powiatu.

Do zgłoszonego zadania wnioskodawca powinien posiadać pełną dokumentację techniczną i projektową oraz dopełnić wszystkich wymogów prawnych związanych z jego realizacją, tzn. powinien posiadać aktualne zgłoszenie, pozwolenie na budowę lub zezwolenie na realizację inwestycji drogowej oraz inne wymagane przepisami, w tym przepisami o ochronie środowiska, pozwolenia, uzgodnienia, opinie i oceny.

Wnioski należy składać osobiście w kancelarii głównej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (pokój nr 1, wejście F) lub pocztą (adres: pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa). W przypadku dokumentów przesłanych za pośrednictwem operatora pocztowego, o terminie złożenia wniosku decyduje data wpływu.

Szczegółowe informacje na temat procedury składania wniosków znajdują się na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, w zakładce „Programy Rozwoju Sieci Dróg Lokalnych” lub pod linkiem: https://mazowieckie.pl/pl/urzad/aktualne-projekty/programy-przebudowy-dro/fds/nabor2019/37944,Ogloszenie-Wojewody-Mazowieckiego-z-13032019-roku-o-naborze-wnioskow-o-dofinanso.html

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane