Mazowsze: 21 mln zł na B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 04-12-2017, 22:00

Fundusze UE

Przedstawiciele biznesu z regionu, którzy stawiają na projekty związane z eksperymentowaniem i poszukiwaniem nisz rozwojowych i innowacyjnych, mogą zdobyć unijne wsparcie. Jeszcze tylko przez miesiąc — do 10 stycznia — Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) czeka na wnioski o dotacje w ramach działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego („Działalność B+R przedsiębiorstw”).

Granty sfinansują firmowe projekty B+R w obszarach innych niż wskazane w strategicznych dokumentach dla Mazowsza, czyli wykraczające poza inteligentne specjalizacje. Do podziału między wnioskodawców jest 21,7 mln zł. O dofinansowanie mogą powalczyć firmy MSP, duże przedsiębiorstwa i powiązania kooperacyjne.

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 3 mln zł. Szefowie firm muszą liczyć się z koniecznością poniesienia wkładu własnego na poziomie co najmniej 20 proc. wartości przedsięwzięcia. Natomiast okres jego realizacji nie może przekroczyć dwóch lat. Więcej informacji: www.funduszedlamazowsza.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane