Mazowsze: 3 mln EUR na innowacyjne usługi

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 22-06-2017, 22:00

Na mały biznes z regionu czekają unijne dotacje, dzięki którym szybciej będzie można wdrożyć nowatorskie rozwiązania.

30 czerwca ruszy konkurs z grantami, które sfinansują usługi dla mazowieckich firm przedsiębiorstw wykonywane przez instytucje otoczenia biznesu (IOB). Unijne wsparcie oferuje działanie 3.1 („Poprawa rozwoju MSP”) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Budżet naboru wynosi 3 mln EUR.

— Dla rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości regionu ważny jest dostęp do profesjonalnych usług świadczonych przez instytucje otoczenia biznesu. Uruchamiany przez nas konkurs dotyczy działań IOB w obszarze m.in. wsparcia firm MSP, inkubacji i akceleracji przedsiębiorstw oraz oferowania usług, których celem jest wdrożenie innowacji technologicznych — podkreśla Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Akredytowane przez urzędy marszałkowskie firmy konsultingowe otrzymają dofinansowaniesięgające 80 proc. kosztów projektu. Będą one mogły składać wnioski o pieniądze do 2 sierpnia. Nabór zostanie rozstrzygnięty w grudniu. Z doświadczeń poprzedniej unijnej siedmiolatki wynika, że przedsiębiorcy są zainteresowani usługami, które świadczą IOB.

Mogą one wspierać rozwój działalności B+R w firmach, ale też pomagać w nawiązywaniu współpracy w tym obszarze z krajowymi i zagranicznymi partnerami. Ośrodki innowacji stale poszerzają ofertę dla biznesu. Obejmuje ona już m.in. zaawansowane usługi mentoringowe, doradcze, akceleracyjne, finansowe i coachingowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu