Mazowsze dla PiS

PAP
opublikowano: 01-06-2009, 07:40

Gdyby dziś odbywały się wybory do  europarlamentu na Mazowszu najwięcej głosów zdobyłby PiS. Oddanie głosu na PiS zadeklarowało 39 proc. wyborców; na PO - 38 proc., wynika z eurosondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Dziennik prezentuje w poniedziałek badanie dotyczące trzech okręgów: Mazowsza, Kujaw i Pomorza oraz Podlasia, Warmii i Mazur. Wspólnym mianownikiem dla nich jest to, że śladowe poparcie w sondażu uzyskały mniejsze partie: Libertas, Centrolewica, Samoobrona, UPR, PPP i Prawica RP.

Według "GW", dobry wynik na Mazowszu (bez Warszawy) PiS zawdzięcza "mocnej liście" - za liderem Adamem Bielanem, są: znany rolnikom Gabriel Janowski, europoseł Zbigniew Kuźmiuk, b. min. skarbu Wojciech Jasiński. PO przeciwstawia im słabo rozpoznawalnego wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i posłankę Jolantę Hibner.

Na Kujawach i Pomorzu prowadzi PO - 49 proc. PiS jest drugi (18 proc.), a tuż za nim SLD. Największe poparcie notuje Tadeusz Zwiefka z PO (19,1 proc.), na drugim miejscu jest Janusz Zemke z SLD (12,6 proc.) i na trzecim Ryszard Czarnecki z listy PiS (7,2 proc.).

Na Podlasiu, Warmii i Mazurach PO ma 50 proc., PiS - 29 proc., SLD - 11 proc., PSL - 5 proc. Największe poparcie notuje Jacek Kurski (PiS) - 14,8 proc.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 25-29 maja na reprezentatywnej próbie 800 osób z każdego okręgu wyborczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Polityka / Mazowsze dla PiS