Mazowsze obiecuje unijną poprawę

MBE
04-02-2010, 14:06

Są pierwsze zmiany w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Projektów Unijnych. Na razie organizacyjne. Czy zadowolą marszałka Struzika?

Zarząd Mazowsza mobilizuje kierownictwo Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych (MJWPU). W trybie pilnym zobowiązał ją do przygotowania programu naprawczego. Samorządowcy poznali go na ostatnim posiedzeniu. W lepszym wydawaniu unijnych pieniędzy mają pomóc zmiany organizacyjne. MJWPU ma działać sprawniej i szybciej dzięki nowemu regulaminowi, który przewiduje skupienie odpowiedzialności za wszystkie procesy związane z obsługą projektów w pionach. Jeden pion miałby zajmować się teraz projektem od jego wyboru przez kontraktację, rozliczanie aż do kontroli.

– To pozwoli na wyeliminowanie tzw. wąskich gardeł, czyli umożliwi elastycznie przesuwać pracowników tam, gdzie w danym momencie potrzebne są większe siły. Wszystkie zmiany dokonane zostaną na podstawie aktualnych analiz i audytów przeprowadzonych w jednostce. Mamy nadzieję, że te działania usprawnią jej pracę – mówi Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W przyszłym tygodniu mają zapaść ostateczne decyzje w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Mazowsze obiecuje unijną poprawę