Mazur nie zamierza zwalniać tempa

Anna Dermont
27-04-2005, 00:00

III miejsce: województwo zachodniopomorskie

Dzieki inwestycjom w specjalistyczny sprzęt firma uniezależniła się od podwykonawców.

Henryk Mazur od 1990 r. prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Mazur Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych. Firma zajmuje się głównie uzbrojeniem terenu w sieci wodno-kanalizacyjne, gazowe, ciepłownicze. Wykonuje również roboty drogowe, elektroenergetyczne i budowlane. Przedsiębiorstwo ma także doświadczenie w rekultywacji wysypiska odpadów komunalnych i modernizacji oczyszczalni ścieków.

Środki własne i UE

— Zebrane fundusze pozwoliły osiągnąć niezależność firmy. Dysponujemy sprzętem i urządzeniami, dzięki którym nie korzystamy z usług zewnętrznych. Kupiliśmy m.in. koparki, ładowarki, płyty do szalowania ścian wykopów, sprzęt odwodnieniowy — mówi Henryk Mazur, właściciel firmy.

Realizowane inwestycje były finansowane ze środków własnych z dotacji unijnych. Obecnie Mazur ubiega się o bezzwrotne środki finansowe na realizację kolejnych planów rozwojowych firmy i wzrost zatrudnienia. Dobre warunki ekonomiczne Mazura umożliwiły polepszenie warunków pracy w zakładzie i miejscu wykonywania robót.

Inwestycje

W planach na 2005 r. firma przewiduje sporo wydatków.

— Jeśli liczba zleceń na nasze usługi będzie utrzymywała się na wysokim poziomie, zwiększymy zakres inwestycji — zapowiada Henryk Mazur.

Priorytetem jest budowa bazy techniczno-magazynowej (firma dysponuje już terenem pod przyszłe zaplecze w Goleniowie) oraz zwiększenie środków transportowych, związanych z profilem działalności firmy, m.in zestawów do transportu sprzętu ciężkiego i samochodów samowyładowczych.

Na razie firma nie narzeka na brak zamówień. Ich duża liczba jest wynikiem wygranych przetargów publicznych.

— Bierzemy w nich udział od 1997 r. — dodaje Henryk Mazur.

Obecnie Mazur jest w końcowym etapie przygotowania do wdrożenia systemu zarządzania jakością wg PN-EN ISO 9001:2001.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Dermont

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / Mazur nie zamierza zwalniać tempa